Oferta pracy

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu poszukuje pracownika na stanowisko:

Specjalista ds. Kontroli Wewnętrznej

Miejsce Pracy: Centrala Banku Spółdzielczego w Przasnyszu

Zadania:

  • opracowywanie planów i zakresów kontroli instytucjonalnej i funkcjonalnej w Banku;
  • współpraca z upoważnionymi organami kontrolnymi mogącymi kontrolować działalność Banku;
  • realizacja działań kontrolnych w poszczególnych obszarach funkcjonowania Banku, ocena ryzyka bankowego występującego w obszarach jego funkcjonowania;
  • monitorowanie realizacji rekomendacji „H”;
  • prowadzenie matrycy funkcji kontroli;
  • kontrolowanie sprawności i efektywności poszczególnych jednostek i całości struktury Banku;
  • opracowywanie raportów z przeprowadzonych kontroli;
  • prowadzenie dokumentacji dotyczącej działań kontrolnych w Banku;
  • przegląd ustanowionych mechanizmów kontroli wewnętrznej;
  • ocena przestrzegania przepisów prawa oraz regulacji wewnętrznych Banku;
  • opiniowanie projektów wewnętrznych aktów prawnych w tym: projektów narzędzi wspierających proces oceny i akceptacji ryzyka;
  • ocena prawidłowości realizacji celów określonych w strategii Banku, planie finansowym oraz innych planach;

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe, preferowany kierunek: rachunkowość, finanse, bankowość, audyt, prawo;
  • znajomość podstawowych zagadnień z zakresu prawa bankowego, zarządzania ryzykami bankowymi, zarządzania bankiem, rachunkowości oraz ogólna znajomość zasad funkcjonowania placówki bankowej;
  • doświadczenie w wykonywaniu działań kontrolnych w banku;
  • zdolności analityczne i umiejętności precyzyjnego formułowania wniosków;
  • zaangażowanie oraz bardzo dobra organizacja pracy;
  • komunikatywność i umiejętności interpersonalne;
  • umiejętność pracy pod presją czasu – terminowość, inicjatywa w działaniu oraz wdrażaniu zmian;

Oferujemy:

  • możliwości rozwoju zawodowego;
  • szkolenia zawodowe;

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojej aplikacji na adres rekrutacja@bsprzasnysz.pl z dopiskiem „Rekrutacja Kontrola Wewnętrzna”.

Prosimy o dołączenie klauzuli: „Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez  Bank Spółdzielczy w Przasnyszu ul. Słowackiego 1, 06-300 Przasnysz dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego, jak i przyszłych procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez Bank Spółdzielczy w Przasnyszu, zgodnie z postanowieniami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o Ochronie Danych Osobowych. (tekst jednolity z dnia 13 czerwca 2016 r. Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz do ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne.

Uprzejmie informuję, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.